Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

Vodafone Arena Stadı’nın durumu - Beşiktaş Haberleri BJK

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Vodafone Arena Stadı’nın durumu - Beşiktaş Haberleri BJK

Yeni sezonun başlamasına kısa süre kaldığı günlerde Türkiye’deki stadların durumu haber konusu olmaya devam ediyor. Biz Beşiktaş’ımızın stadını değerlendirelim istedik.

Beşiktaş’ın tarihi stadı yıkılarak aynı yerine Vodafone Arena stadı 2016 yılının 11 Nisan’ında resmi olarak açıldı. Türkiye’nin ilk teknolojik akıllı stadı olarak tarihe geçti. Stad kapasitesinin resmi olarak 41.903, 147 locasının 1903 oturma kapasitesi bulunmakta ve ayrıyetten 2100 özel Vip koltuğu bulunmaktadır. Stat zemini deniz seviyesinin 3.5 metre daha aşağısındadır.

Böylesine görkemli stad’ın güvenliğine bile 20 milyon lira gibi bir ücret harcandı. Stadın her yerine ulaşan yakın zoomlama imkanı olan ve HD görüntü kalitesinde hizmet veren 787 kamera bulunuyor. Stadın heryerindeki taraftarların mimik hareketleri bile rahatlıkla takip edilebiliyor.

Stad zemini Türkiye’deki en iyi zemin olarak gösterilen hibret çim’den yapmıştır. Şuanda zemin olarak en iyi stadların başında geliyor Vodafone Arena stadı. Şuan’da Türkiye’yi bırakın Avrupa’da dahi en iyi stadlar arasında geliyor. Saha ışıklandırılması ise 24 saat boyunca özel lazer teknolojisi kullanılarak yapılıyor.

Vodafone Arena stadı bakımı için 30 kişilik ekip sürekli olarak çalışıyor. Statta aynı zamanda Divan Kurulu toplantılarının yanı sıra, bir çok aktivite yapılabiliyor. 2000 kişilik büyük bir salon ve defile organizasyonları için 500 kişilik moda merkezi dahi bulunuyor.

Fikret Orman ve ekibinin göreve geldikten sonra ilk hedef olarak yeni stad yapımını gündemine almış, eski İnönü stadının yıkımından sonra yerin korunarak aynı yere stad yapılma izinlerinin alınarak büyük bir başarıya imza atarak bugün ki Vodafone Arena stadının yapılmasını sağlamıştır. Fikret Orman ve ekibi Beşiktaş tarihine altın harflerle geçmiş ve stadın açılışından sonra ki haftalar Lig Şampiyonluğunuda ilan ederek bu başarıyı taçlandırmıştır.

 

Beşiktaş'ta Yeni Hazırlıklar

Beşiktaş tkaımı önümüzde ki sezonda Vodafone Arena Stadyumu'nda ikinci defa şampiyonluk turu atabilmek için şuanda Başkan Fikret Orman liderliğinde ve teknik hocamız Şenol Güneş denetimişnde transfer konularına da hız vererek geçen senenin şampiyonu olarak daha iyi bir performans yakalamak adına takımda ki açıkları kapatmaya çalışıyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 oylama 0 puan ortalama (0 puan)

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt