Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

Uzun Zaman Sonra Vodafoen Arena Hasreti Bitiyor

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Uzun Zaman Sonra Vodafoen Arena Hasreti Bitiyor

Spor Toto Süper Lig 5. Hafta Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak maç sonrasında 5 senenin sonrasında büyük bir hasret sona ericek. Deplasman yasağının kalkmasından sonra ilk maç iki ezeli takım arasında Vodafone Arena stadında oynanacak.

Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki maç bu haftanın konuşulan neredeyse tek konusu olmuş durumda. Beşiktaş’ın geçen sene flaş şampiyonluğu sonrasında bu sene yaptığı son dakika transferleriyle transfer borsasının en flaş takımı olmayıda başardı.

Beşiktaş bütün otoriteler tarafından şampiyonluğun en büyük adayı gösterilirken yarınki karşılaşmanında hiçkuşkusuz ki tek taraflı büyük favorisi durumunda. Normalde derbi karşılaşmalarında favori olmaz denir ancak, Beşiktaş’ın gerek performansı gerekse Vodafone Arena’da oynadığı 5 karşılaşmayıda zorlanmadan kazanması ve seyircisinin önünde oynayacak olması favori olmasını sağlıyor.

İlk transfer yasağı yine Beşiktaş ile Galatasaray derbisi maçından sonra karar alınmış ve bu karşılaşmadan sonra 5 yıllık uzun bir zaman geçmişti. Sezon başında Federasyonun açıklamasıyla birlikte transfer yasağı kalkmış oldu. Beşiktaş başkanı Fikret Orman bu açıklamanın yapılmasından sonra yaptığı açıklamada, biz bu kararın alınmasında her zaman öncülük yaptık. Bu kararın alınmasından dolayı çok mutluyuz ve ilk karşılaşma ligin 5. Haftasında Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak olması ayrı bir mutlu ediyor demişti.

Bu ezeli rekabetin maçına Galatasaray taraftarının da geleceği açıklanmış bu karar Galatasaray cephesinde de heyecan yaratmıştı. Uzun zaman sonrasında deplasmana takımlarını desteklemeye gelecek olan sarı kırmızı taraftarlarda şimdiden maç saatini beklemeye başladılar. Karşılaşma öncesinde ve sonrasında iki tarafında olaylar çıkmasını istemezken yönetim tarafından yapılan yapıcı yorumlar bu tarz olayların önüne geçeceğe benziyor.

Beşiktaş yönetiminin özellikle yaptığı kardeşlik ve dostluk vurgusu Galatasaray camiası tarafındanda memnuniyetle karşılaşırken bu musabakanın sonuçta bir maç olduğu ve illaki bi tarafın sevinip üzüleceği ancak bunun saha dışına yansımaması gerektiği açıklamaları yapıldı. Bizde buradan Bjkdinle.com yönetimi olarak her iki camia taraftarlarına da sakin ve kavgasız dövüşsüz bir karşılama izlemelerini rica ediyoruz.

 

FİKRET ORMAN MARİO GOMEZ'İN YAKASINDA!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Mario Gomez olayında mutlu sona ulaştı. Uzun zamandır transferinin bonservis sorunuyla uğraşan Fikret Orman ve ekibi istediği sonuca ulaştı.

Beşiktaş ile Fiorentina ile yapılan sözleşmeye göre Gomez eğer farklı bir kulübe gitmesi durumunda Beşiktaş kulübü transfer ücretinin yüzde 50’sini almaya hak kazanacaktı. İtalyan kulübü transfer sezonunun sonlarında Gomez’in Wolfsburg ekibine 1.5 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer ettiğini açıklamış ve Beşiktaş camiasını şok içerisinde bırakmıştı.

Transfer borsasında bonservis bedeli 10 milyon Euro rakamlarında konuşulan futbolcunun nasıl olurda 1.5 milyon Euro gibi bir rakama transfer ediliri kabul etmeyen Fikret Orman ve ekibi bu işin peşini uzun zamandır bırakmıyordu.

Wolfsburg ekibine 1.5 milyon Euro’ya transfer edildiği açıklanan Gomez’in Beşiktaş kulübüne 750 bin Euro gönderileceği açıklanmıştı. Bu kararı kesinlikle kabul etmeyen siyah beyazlı yönetim Almanya Futbol Federasyonuna gönderdiği resmi evraklar sonrasında Gomez’in gerçek bonservis bedelini öğrenmiş oldu. Mario Gomez Wolfsburg ekibine 7.5 milyon Euro rakamına transfer olmuş.

Fikret Orman bu haberi öğrenir öğrenmez sabah soluğu Almanya’da alarak Wolfsburg yöneticileriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Fiorentina ile yapılan anlaşmayı hatırlatan Fikret Orman İtalyanlara vereceğiniz 7.5 milyon Euro’nun yarısı yapılan anlaşmalar sonrası bizim. Bu ücreti tahsil etmeye geldim diyerek Wolfsburg yöneticilerini şaşkınlık içerisinde bıraktı.


MUHTEŞEM BAŞKAN FİKRET ORMAN

Fikret Orman her röportajında Beşiktaş’ın hakkını kimseye yedirmeyeceğini söylüyordu. Bugün gelinen noktada söylemlerinin boş olmadığını görüyoruz ve Beşiktaş’ın hakkını söke söke alacağını görmüş olduk. Fiorentina ve Wolfsburg ekiplerinin yaptığı transfer usulsüzlüğü kesinlikle FİFA ve UEFA’ya şikayet edilerek gerekli cezaların alınmasını sağlanmalıdır.

Evrakta sahtecilik yapılarak 7.5 milyon Euro’ya transfer edilen bir futbolcunun 1.5 milyon Euro’ya transfer edildiği açıklanarak resmi olarak Beşiktaş JK’nün hakkı yenilmeye çalışılmıştır. Bu durumun derhal çözülerek resmi makamlara şikayet sonrasında iki kulübünde cezalandırılması adına gereken herşeyin yapılması gerekiyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
12 oylama 4 puan ortalama (0 puan)

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt