Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

Urkay: Futbolcularımdan Utanıyorum

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Urkay: Futbolcularımdan Utanıyorum

Denizlispor başkanı Urkay basına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Emeklerine sahip çıkamadığım oyuncularımdan utanıyorum” diyerek gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

Geçen sezon başında mali ve personel kriterlerini yerine getiremediği için Futbol Federasyonu Ulusal Lisans Kurulu tarafından denetime alınan ve bu sezonda bu düzenlemelerin yapılamaması nedeniyle 3 puan silme cezasına çarptırılan Türkiye 1. Ligi takımlarından Denizlispor’un başkanı Süleyman Urkay verilen ceza sonrasında yaptığı açıklamada, "emeklerine sahip çıkamadığım futbolcularımdan utanıyorum” keşke puan silme cezasıyla karşılaşmasaydık futbolcularımın emeklerine yazık oluyor” dedi.

Puan silinme cezasının 84 ayrı alacaklıyla toplam 4 milyon 200 bin lira borçtan kaynaklandığı belirten Urkay, konu hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

Göreve geldiğimizden beri kulübün düze çıkması için uğraşıyoruz. Kulüp olarak Futbol Federasyonu’na gönderilen belgelerde yanıltıcı işlemler yapmadık, araya siyaset veya lobi faaliyetlerinde de bulunmadık. Durumumuz ne ise onu açıkça evraklarda belirterek Futbol Federasyonuna gönderdik. Göreve geldiğimiz den bugüne toplam 7 milyon 45 bin lira ödeme yaptık. Ancak geçmiş dönemden gelen 29 milyon lira civarında borç var. Sahada şampiyonluk yolunda alın teri döken oyuncularımız puan silinmesinin yaşanması sonrasında üzüntü içinde kalıyorlar. Futbolcularımın arkadaşlarımın yüzüne bu nedenle bakmaya utanıyorum.

 

PUAN SİLİNMESİ HEDEFİMİZİ ETKİLEMEYECEK

İlk haftada 7 puan topladık ve bunun 4’e inmesi bizim ligteki hedefimizi etkilemeyecek. Bu kadro bu ligde şampiyon olabilecek güce sahip. Futbolcularıma ve teknik heyetime güveniyorum. Ancak Denizlispor’un aynı yaptırımlara gelecek sezonda kalması yüksek ihtimal gibi duruyor.

Planlarımızı yaptık ve iki yıla yayılan bir proje geliştirdik. Bunu Denizli’nin ileri gelen insanlarına da sunduk. Denizlispor’un tüm yükü yönetimin omuzlarına bırakılmaması gerekiyor. Biz buraya borcu ödeme ve kapatma vaadiyle geldik ve verdiğimiz sözü tutacağız. Tek istediğimiz bu dönemde şehrimizin büyüklerinin de bize destek olmaları.

Sylla’ya olan 241 bin Euro borcun ödenmesi için futbolcunun avukatıyla tekrar görüşme içerisindeyiz. Yakın zaman içerisinde bu sorununda çözülmesini sağlayacağız” dedi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hiç oy kullanılmadı. İlk oy kullanan siz olun!

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt