Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

Trabzonspor Derbi Maçlarına Rakip Taraftar Almayacak

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Trabzonspor Derbi Maçlarına Rakip Taraftar Almayacak

Trabzon İl Spor Güvenlik kurulu aldığı kararla Trabzonspor ve Basket kulübü’de dahil olmak üzere, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarına rakip taraftarın alınmaması kararı verdi. Geçmişte olan olayları gerekçe gösteren kurul olası yaşanması muhtemel sorunların önüne geçmek adına bu kararın alındığı duyuruldu.

Trabzon İl Spor Güvenlik Kurulu, bu sezon derbi karşılaşmalarında taraftar alınmasına izin verilmesine rağmen ilginç bir karara imza attı. Trabzonspor Kulübü ve Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü’nün oynayacağı 2016-2017 sezonunda Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarında rakip takımın taraftarlarını stada almayacak. Bunun nedeni olarak ise geçmişteki olaylar gösterilirken bu olayların tekrar yaşanmaması adına kararın alındığı açıklandı. Kurulun yaptığı açıklamada, toplantı 16 Ağustos 2016 yılında gerçekleşti ve toplantıyı Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp başkanlığında yapıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, toplantıda 16 gündem maddesi görüşüldü ve çeşitli kararlar alınmasına karar verildi. 2016-2017 sezonunda Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda aynı zamanda Hayri Gür Spor Salonu ve Ahmet Suat Özyazıcı Stadyumu’nda oynanacak müsabakalarda görev alacak özel güvenlik çalışanlarının sayısıda arttırılma kararı alındığı belirtildi.

Kurulun karar aldığı önemli başlıkları şu şekilde: Trabzonspor Kulübü ve aynı zamanda Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü’nün musabakalarında Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarının taraftarları alınmama kararı verildi. Diğer yandan alınan bu kadar muhatap olunan futbol kulüplerine ve taraftar derneklerine tebliğ edildiği öğrenildi.

Sezon başında Fedarasyonun deplasman yasağını kaldırdığı açıklamış Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ilk olarak bu karara destek olarak biz ilk günden beri bu yasağın doğru olmadığını savunmuştuk dedi. Diğer kulüplerinde bu yasağın kalkmasına olumlu yanıt verirken, Trabzonspor cephesinin bu tarz bir karar alması şaşkınlıkla karşılandı. Oysaki sezon başında açıklanan kararda dostluk kardeşliğin altı çizilerek bir dostluk havası sergilenmişti. Trabzonspor’un kararı almasındaki en büyük neden geçmişte yaşanan sorunlar ve bu sorunların tekrar yaşanmamasını istemesi. Trabzonspor cephesinin de bu durum nedeniyle haklı olduğu görülüyor. Diğer kulüplerin de taraftar almama yönünde karar verip vermeyecekleri merakla bekleniyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2 oylama 4 puan ortalama (2 puan)

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt