Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

Sofuoğlu’ndan FETÖ Açıklaması

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Sofuoğlu’ndan FETÖ Açıklaması

Dünya şampiyonu apoletli Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu “FETÖ’cüler yarışmalarımı izlerlerdi. İbadetlerim için bana yardımcı olurlar, kazandığım paralarıda onların derneklerine vermemi isterlerdi. Bu durumu babam ve büyüklerime danışınca bu benim kurtuluşum oldu.

Milli sporcu Kenan Sofuoğlu FETÖ’nün kendisine nasıl yakınlaştığını ve türlü oyunlarla kendisinden para almak istediklerini anlattı. Yaşanan para isteme olayları sonrasında bu durumu babam ve bazı büyüklerime danıştım. Daha sonrasında bunların nasıl bir düzenbaz olduğunu gördüm. Yurt dışındaki yarışmalarımda bu grupla temaslarım olmuştu.

Sürekli yarışlarımı izlerlerdi, ibadetlerimde bana yardımcı olur gibi gözüküyorlardı. Kazandığım parayı kimse yokmu derneğine bağışlamamı istediler. Çok fazla ısrarcı olduklarında bu durumdan huylanmıştım. Huylandığımı anlayınca daha sonrasında kıvırıp Almanya’da bir yardım kurumuna yatırmamı istediler. Bende onlara Türkiye’de ihtiyaç sahibi insanlar dururken ben bu parayı Almanya’ya yollamam dedim. İnsanlara bu durumu açıklayamam. Parayı tabi ki onları vermedim ve onların gerçek yüzünü ilk bu olayda görmüş oldum. Yaşanan bu olay sonrası bu grupla arama mesafe koydum. Daha sonraki dönemde neler olduğu zaten ortaya çıktı” dedi.


RECEP TAYYİP ERDOĞAN İSTEDİ

Sofuoğlu konuşmasına, Ben şuanda 15 tane sporcuyu Sakarya Akyazı’daki pistimde yetiştiriyorum. 15 sporcudan 8 tanesi şuan Avrupa’da çeşitli yerlerde yarıştı ve yarışmaya devam ediyor. Onlara bildiğim herşeyi öğreterek önce abilik sonra hocalık yapıyorum. Kendilerinden hiçbir maddi beklentim yok ülkemize başarılı futbolcular olsunlar bu gurur bana yeter. Peki bütün bunları neden yapıyorum diye sorarsanız, benden Recep Tayyip Erdoğan sporcu yetiştirmemi söyledi. Çalışmalara ilk önce Toprak Razgatlıoğlu ile başladık. Çok şükür çalışmalarımızı boşa çıkarmadı ve Avrupa Superstock şampiyonu olarak bizi gururlandırdı. Toprak’ın arkasından genç yetenekli arkadaşlarımızda geliyor.


ERDOĞAN’I SEVİYORUM DİYE…

Sponsorluk konusunda açıklama yapan Sofuoğlu, Cumhurbaşkanımızı babam çok severdi. Bende bu duygularla büyümüş biriyim ve Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyorum. Ama ben kendisini seviyorum diye benden nefret edenler var. Aynı zamanda seviyorum diğe beni sevenler var. İkisi de aslında yanlış. Ben Erdoğan’ı seviyorum diye bana sponsor olmayacaklarsa canları sağolsun. 


YOBAZ İLAN EDİLDİM

Türkiye şuan çok güçlü durumda ve çok değişti. Ben ilk yarışmalara başladığımda Türkiye bugünkü Türkiye değildi. 2001 senesinde Balkan Şampiyonı kazanarak üç kardeş kürsüye çıktık ve şampanya patlatmadık diye çok eleştirilmiştik. Şampanya patlatmak avrupa’nın bir alışkanlığıydı. Ben şampanya patlatmayınca yobaz ilan edildim. Avrupa da birçok yarışmaya katıldım ve bir çoğunda kürsüye çıktım. Hiçbir zaman da şampanya patlatmadım ve patlatmamda. İnancım gereği bunu yaptığımı bilen sponsorlarım bana saygı duyuyorlar. Artık Türkiye’de farklı bir noktaya geldik bu durum ayıplanmıyor. Benim yaşam biçimim bu dedelerim hacı, hoca hafız. Soyadımdan ne olduğumuz belli. Ben bugün böyle olmadım hep böyleydim” şeklinde konuşmalarına son verdi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hiç oy kullanılmadı. İlk oy kullanan siz olun!

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt