Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

Siyah-Beyazlı Yıldızdan Prim Fedası! Beşiktaş

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Siyah-Beyazlı Yıldızdan Prim Fedası! Beşiktaş

Beşiktaş futbolcuları Jose Sosa ve Gökhan Töre’nin şampiyonluk primi olan 250 bin lira’yı almadıkları ortaya çıktı: Josa Sosa Milan’a gitmek için, Gökhan Töre ise İngiliz takımı West Ham’a gitmek için 250 bin liralık şampiyonluk priminden vazgeçti.

2015-2016 sezonunda Beşiktaş’ın şampiyonluğunda önemli pay sahibi olan Gökhan Töre ve Jose Sosa şampiyonluk sonrası farklı takımların yolunu tutmuştu. Bu gidiş sonrasında detaylar ortaya çıkarken iki futbolcunun da şampiyonluk primini almadıkları ortaya çıktı.

İtanyan devi Milan’a gitmek için yeri geldiğinde antremanlara dahi çıkmayıp kadro dışı kalmayı göze alan Sosa, kendisinin ve menajerinin alacaklarını dahi kulüpte bırakarak Milan yolunu tutmuştu. Arjantinli futbolcunun yönetimin şampiyon olunması durumunda 250 bin liralık bonusu bile Milan’a gitmek adına istemediği belirtildi. Beşiktaş’ın eski teknik patronu Slaven Bilic’in ısrarla Töre’yi takımda görmek istediği Gökhan’ında İngiliz kulübüne gitmek için 250 bin liralık şampiyonluk priminden vazgeçtiği belirtildi. Siyah beyazlı yönetim iki futbolcusunun isteği sonrasında 500 bin liralık ödemeden kurtulmuş oldu.


MARİO GOMEZ’E FARKLI TARİFE

Beşiktaş’ın şampiyonluğu ulaşmasında 26 golle büyük katkıda bulunan Gomez’e de şampiyonluk primi verilmeyeceği belirtildi ancak sözleşmesinde bulunan bonus ücretlerinin kendisine ödeneceği belirtildi. Bonus tutarlarının 150 bin Euro olduğu ancak Alman kulübü Wolfsburg’a giden Gomez’in şuana kadar Beşiktaş kulübünden bu parayı talep etmediği belirtildi.


ŞAMPİYONLUK PRİMİ YARISI HESAPLARA YATIRILDI

Diğer yandan yönetim, söz verdiği 250 bin liralık şampiyonluk primin yarısı olan 125 bin lirayı futbolcularının hesaplarına yatırdı. Prim tutarının hepsinin ödenmesini bekleyen futbolcular bu durumu sorması üzere önümüzdeki günlerde kalan ücretlerin yatırılacağı bilgisine ulaştı.

Gökhan Töre ve Jose Sosa’nın takımdan ayrılarak bu şampiyonluk priminden vazgeçtiği ve giderken de olsa Beşiktaş’a fedasını göstermiş oldu. Özellikle Jose Sosa’nın kulüpten ayrılmak adına yapmadığı kalmamış ve Beşiktaş’la bağlarını tamamen koparmıştı. Milan’a gitmek adına her şeyden vazgeçmeyi göze alan Sosa’nın bu ücreti almaktan da vazgeçerek ne kadar Milan forması giymesini istediği bir kez daha görülmüş oldu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 oylama 5 puan ortalama (5 puan)

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt