Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

Rıdvan Dilmen’den Terime çağrı

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Son güncellenme:
Rıdvan Dilmen’den Terime çağrı

Fenerbahçe’li eski oyuncu ve futbol yorumcusu Rıdman Dilmen A Milli takımımızın Hırvatistan karşısındaki maç kadrosu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Futbol yorumculuğu yapan Dilmen, A Milli Futbol takımımız hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

TV’E TELEFONLA BAĞLANDI
Türkiye Milli takımının bugüne kadar gelmiş bütün hocalarına bakın, “yapılandırma” sözcüğünü mutlaka duymuşsunuzdur ve olmuştur. Yaşanan başarısızlığın hemen arkasından söylenen sözdür. Ama EURO 2016 şampiyonasından hemen sonra 6-7 tane önemli futbolcuyu kadroda görememek başta ben olmak üzere tüm Türkiye’ye sürpriz oldu. Soru işaretleriyle dolu zamanlar yaşıyoruz. Deplasmanda zor bir maça çıkılıyor ve çok sürpriz bir kadro sahada. Allah’tan ki taraftarları maçta yok ve bu bizim için önemli koz olacak. Bugün çaylak denilebilecek oyuncumuz yok öyle bir şey olmuş olsaydı onlar için çok zor bir maç olacaktı. Kolay bir maç oynanmayacak inşallah iyi gider.

FATİH TERİM BU KONUYU ÇÖZMELİ BU KADROYLA ÇOK ZOR

Türkiye A Milli Futbol Takımı bu grupta ikinci olarak play-off oynamasına kimse sürpriz diyemez. İtalya, Almanya gibi dünya devleri bizim grupta olsaydı ikincilik kiminle çekişilirdi diye düşünebilirdik. Bu gruptan 1. Olarak çıkma şansımızda bulunuyor ancak bugün açıklanan kadroyla bunu başarmak çok zor. Fatih Terim’in bir an önce çözüm üretip önemli oyuncuları tekrar kadroya davet etmesi gerekiyor. Herkes hata yapar, bizde zamanında yaptık. Fatih Terim bir abi olarak olaya yaklaşıp affedici olması gerekiyor ve bu durumu biran önce çözmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

HIRVATİSTAN 1 – 1 TÜRKİYE

Rıdvan Dilmen’in bu açıklamaları yapmasından sonra Türkiye zor deplasmandan 1-1 ayrılmasını bildi. Ancak kadronun deneyimsiz ve çok genç olması Hırvatlar karşısında çok zorlandığımızı gözler önüne serdi. Şans yanımızda olmasaydı ve gününde bir Volkan Babacan olmasaydı bugün bu maç çok farklı biterdi. Emre Mor’un uzaktan 1-2 şutu dışında gol pozisyonumuz yoktu. Genç bir kadroyuz evet ama bu kadronun Dünya Kupası gibi büyük bir arena da başarı beklemek hayalcilik olur. Fatih hoca’nın biran önce yıldız oyuncuları affederek mevcut kadrosuna geri dönmesi gerekiyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 oylama 5 puan ortalama (5 puan)

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt