Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

Madrid Kulüplerine Büyük Şok! Reşit Olmayan Transfer İhlali!

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Madrid Kulüplerine Büyük Şok! Reşit Olmayan Transfer İhlali!

FIFA, 18 yaşından küçük futbolcularda ihlal yaptıkları gerekçesiyle 2 dönem Real Madrid ve Atletico Madrid kulüplerine transfer cezası vermişti. Bu iki kulübün itirazları ise kabul edilmedi.

FIFA Temyiz Kurulu’ndan Atletico ve Real Madrid ekiplerine üzücü haber. Temyiz Kurulu’nun, reşit olmayan futbolcu transferinde yaptıkları kural ihlalleri sonucu 2 dönem transfer yasağı vermişti. İspanya’nın önde gelen kulüplerinden Real Madrid ve Atletico Madrid gelen bu yasak sonrası büyük şaşkınlık yaşamıştı. Cezanın kaldırılmasına derhal itiraz eden iki kulübe bugün itibariyle cevap gelmiş ve cezanın kaldırılmayacağı iki kulübede iletildi.

FIFA tarafından yapılan açıklamada, alınan kararların gerekçeleriyle birlikte iki kulübede tebliğ edildiği ve önümüzdeki 2 dönem olmak üzere transfer yapamayacakları tebliğ edilmiştir denildi.

FIFA, ocak ayında 18 yaşından küçük futbolcuların usulsüzlük sonucu transfer edildiği ve bu nedenle iki 
kulübe transfer yasağı getirdiğini açıklamıştı.

Bu karar sonrasında İspanyol devi Real Madrid’e 360 bin, Atletico Madrid’e ise 900 bin İsviçre frangı para cezası kesilmişti. Aynı zamanda FIFA, cezaya konu olan futbolcuların durumunun düzeltilmesi konusunda iki kulübede 90 gün süre tanımıştı.

Real Madrid kararın açıklanmasından sonra verilen kararın adaletsiz olduğu ve bu durumun Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) taşınacağını belirtti.


REAL MADRİD 2 DÖNEM TRANSFER YAPAMAYACAK

İspanya’nın şampiyonluk yarışında en büyük favorilerinden biri olan Real Madrid’in iki dönem transfer yapamayacak olması kulübü nasıl etkileyecek merakla bekleniyor. En büyük rakibi Barcelona karşısında iki sezon transfer yapamayacak Madrid’in bu dönem içerisinde şampiyonluktan uzak kalabileceği görüşü belirtiliyor. Bu iki kulübün yarışına son zamanlarda büyük bir çıkış yapan Atletico Madrid’inde katılması şampiyonluk yarışının artık 3 takım arasında olabileceği belirtiliyor. Geçtiğimiz sene şampiyonluğu Barcelona’ya sadece 1 puanla kaptıran Real Madrid aynı hezimeti bu senede yaşamak istemiyor. İşleri şimdiden sıkı tutan Madrid ekibinin bu sene şampiyonluk ipini göğüslemek istiyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hiç oy kullanılmadı. İlk oy kullanan siz olun!

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt