Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

Karakartal Beşiktaş Şampiyonlar Ligi Kura Rakipleri ile Uçuşta

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Karakartal Beşiktaş Şampiyonlar Ligi Kura Rakipleri ile Uçuşta

Siyah beyazlı BJK ekibinin Şampiyonlar Ligi kura çekimleri bugün yapıldı. Çekilen kuralarda Beşiktaş’ın çiğneyebileceği gibi rakipler çıkması Beşiktaş camiasını umutlandırdı.

Uzun zamandır şampiyonluğa hasret kalan Beşiktaş, geçtiğimiz sezon şampiyonluğunun ardından Şampiyonlar Ligi’ne direk katılma hakkı kazandı. Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde bu yıl sadece Beşiktaş’ın temsil edecek olması oynanacak karşılaşmalarda alınacak puanların Ülke puanı açısından oldukça önemi bulunmakta. 

Beşiktaş kurada  B Grubu’nda yer alırken rakipleri Dinamo Kiev, Napoli ve Benfica oldu. Ukrayna, İtalya ve Portekiz takımlarıyla eşleşen Karakartallar çekilen kura sonrası gruplardan çıkmak adına biraz daha umutlanmış durumda. Daha dişli rakiplerin olduğu devler arenasında tamda dişine göre rakiplerin çıkması Beşiktaş’ın bu sene Şampiyonlar Ligi’nde iyi işler yapacağı anlamına geliyor.


TALİSCA’NIN TAKIMI BEŞİKTAŞ’A RAKİP OLDU

Beşiktaş’ın çiçeği burnunda transferi Anderson Talisca Portekiz’in Benfica takımından gelmişti. Gruptaki en dişli rakip olarak görünen Benfica bugüne kadar Şampiyonlar Ligi’nde 11 kez sahne aldı. Portekiz’in son avrupa şampiyonu olması ülke futbolunun gelişim içerisinde olduğunu gösteriyor.

Eski adıyla Şampiyon Kulüpler Kupası’nı 2 kez kazanma başarısı gösteren Portekiz ekibi Benfica, Şampiyonlar ligi’nde 4 kez çeyrek final oynama başarısı gösterdi. Benfica takımının Beşiktaş takımıyla bir benzerliği ise siyah beyazlı ekip gibi sembolü “kartal” kullanıyor. Özellikle kendi sahasında yaptıkları kartal şov takım taraftarını ve dünya medyasının oldukça ilgisini çekiyor. Maç öncesinde salınan kartal uçarak daha sonrasında Benfica kulüp bayrağının üzerine konuyor. Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde bu gruptan birlikte çıkması olağan takım olarak duruyor.


DİNAMO KİEV VE NAPOLİ BEŞİKTAŞ’IN RAKİBİ OLAMAZ

Benfica’nın Beşiktaş’ın sıkı rakibi olması beklenirken, Napoli ve Dinamo Kiev takımları Benfica’ya nazaran daha kolay takımlar gibi duruyor. Tabiki dev arena’da kolay takım bulunmuyor, küçük gördüğünüz takım sizi iki karşılaşmada da yenerek saf dışı bırakabilir. Oynanan karşılaşmaları ciddiye alarak çıkıldığı taktirde Beşiktaş’ın bu gruptan rahat çıkacağını tüm spor basını konuşuyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 oylama 1 puan ortalama (1 puan)

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt