Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

Her iPhone Sahibinin Bilmesi Gereken Birkaç iPhone Kullanım Tekniği

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Son güncellenme:
Her iPhone Sahibinin Bilmesi Gereken Birkaç iPhone Kullanım Tekniği

Birçok kişi bir iPhone gibi bir akıllı telefon satın almak isterken, genellikle iPhone'u nasıl kullanacaklarından emin değillerdir. Bu makale iPhone'unuzun farklı özelliklerini keşfetmenize yardımcı olacak faydalı ipuçlarıyla doludur. Devam edin ve iPhone'unuzdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi öğrenin!

IPhone'unuzda ekran görüntüsü alın. Ekranınızdan çekim yapmak istiyor musunuz? Ev düğmesini hızlı bir şekilde ve Uyku / Uyandırma düğmesini aynı anda aşağı doğru itebilir ve ardından serbest bırakabilirsiniz. Bir kamera sesi duymalısın. Bu, ekranınızdaki her şeyi resimleyecek ve resim dosyanızda bulunabilecektir.

Bir iphone'unuz varsa hemen bir telefon kasası satın almalısınız. Olmasını istediğiniz en son şey, telefonunuzu düzgün bir şekilde korumadığınız için patlamış olmasıdır. Sadece birkaç metre yüksekliğindeki beton üzerine iniş, telefonunuzun ölümü anlamına gelebilir, bu yüzden elinizden gelen en iyi koruyun.

İş veya okul için tam teşekküllü bir müzik kütüphanesi oluşturmak için iPhone'unuzun müzik bölümünü kullanın. Bu doğrudan bilgisayarınızdaki iTunes'a bağlanarak favori müziklerinizi telefonunuza indirebilirsiniz. Buna ek olarak, iPhone'unuzda en çok sevdiğiniz şarkıların birçoğunu tekrar oynatabilir veya tekrarlayabilirsiniz.

Hiç bir sayfanın üst kısmına hızlıca gitmek istediniz mi? Yedeklemeye çalışmak yerine, ekranın üst kısmındaki durum çubuğunu tıklayın. IPhone uygulamalarının çoğunda (Safari, posta ve kişileriniz dahil), sizi her sayfada bulunduğunuz sayfanın başına getirirsiniz.

IPhone'unuzu kullanıyorsanız ve aradığınız bir sayfanın bir kopyasını kaydetmek istiyorsanız, ekran görüntüsü almak kolaydır. Ev düğmesine basarken aynı anda uyku / uyandırma düğmesine basın. Ekran beyaz renkte yanıp sönecek ve kamera deklanşörüne benzer bir ses duyacaksınız. Hepsi bu kadar!

IPhone'un birçok insanın bilmediği yeni bir özelliği dahili sözlükidir. Bu, bir e-posta veya kısa mesaj yazarken bile kullanılabilir. Emin olmadığınız bir kelime varsa, üzerine hafifçe vurun ve "tanımla" pop-up'ı tıklayın göreceksiniz!

Aramalarınızı kolayca yürütmek için iPhone kulaklığınızı kullanmanız için gerçek bir gösterişçi numara var. Ağızlık aslında başka bir düğme olarak iki katına çıkar. Kulaklıklarınızı kullanıyor ve bir çağrı alıyorsanız, düğmeyi sıkıştırmanız yeterlidir. Bu, aramayı cevaplamanızı sağlar. Düğmeyi tıklarsanız, arayan kişiyi telesekretere gönderebilirsiniz.

Aksan işaretli harfler gibi genişletilmiş metin seçeneklerine ihtiyaç duyan gelişmiş bir ileti gönderen iseniz, iPhone size yazmış sayılır. Ekran klavyesinde bir harfe dokunup basılı tutun ve vurgulu alternatifler arasından seçim yapın. Parmağınızı doğrudan istediğiniz aksanlı harfe kaydırmayı unutmayın. Parmağınızın ucunu kaldırmanız menünün kaybolmasına neden olacaktır.

IPhone'unuzu elinize aldıysanız ve bir kereliğine ömür boyu resimlerde olursanız, telefonunuzun kilidini açmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuz hala kilitliyken ana düğmeye iki kez hafifçe vurun. Birkaç simge göreceksiniz ve bunlardan biri kamera simgeniz olacak. Resminizi çekin ve anında telefonunuza kaydedilecektir.

IPhone'unuzu her kullandığınızda hızlı bir ekran görüntüsü alabilirsiniz. Kaydetmek istediğiniz ekranı bulduğunuzda "ev" düğmesini basılı tutarken aynı anda "uyku" düğmesine tıklayın. Ekranınız aniden beyaza döndüğünde ekran görüntüsü yakalanır.

Aradığınız telefon numarasını bir kağıt pullanmasına yapıştırmayın. Safari'de aramak istediğiniz bir numara bulursanız, normal çeviriciyi kullanmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, telefon numarasına dokunmanız yeterlidir ve telefon otomatik olarak onu arayacaktır.

IPhone kulaklık kablosuyla fotoğraf çekin. Artık ve üstü ses düğmeleri, fotoğrafları yakalamak için birçok iPhone'da kullanılabilir. Bu şekilde, elinizi sabit tutabilir ve fotoğrafı kenetlemek için kablo düğmesine basabilirsiniz. Bu şekilde yapmak, daha net bir resim elde etmek için fotoğraf makinesini ve kareyi sarsmadığınız anlamına gelir.

Birçok kişi her ay iPhone'larının zillerine çok fazla para harcıyor. Zil sesi Maker uygulamasını kendi modelinizi oluşturmak için kullanırsanız paradan tasarruf edebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsizdir ve en sevdiğiniz şarkıların çoğundan nasıl zil sesleri oluşturacağınızı gösterir.

Egzersiz programınızı ve fitness ilerlemenizi takip etmek için uygun, doğru ve kullanıcı dostu bir yöntem arzuluyorsanız, iPhone'un aradığınız cevabı vardır. Çok yüksek oranda puan alan egzersiz odaklı uygulamalardan birini indirerek, kilo verme programınızı başlatabilir ve yol boyunca kendinizi sorumlu tutabilirsiniz.

IPhone'unuzu e-postaları ve diğer verileri daha az sıklıkla alacak şekilde ayarlayın. Bazı kişiler telefonlarını her dakika bu şeyleri alacak şekilde ayarlarlar ve bu pil ömrünü diğerlerinden daha hızlı tüketir. Telefonunuzu beş veya on dakikada bir veri almak üzere ayarlarsanız, pilinizi koruyacaksınız ve bu nedenle telefonunuzu daha kullanışlı hale getireceksiniz.

Bir iPhone sahibiyseniz, Facebook'u telefonunuzla kullanmayı düşünün. Bazı insanlar zaten iPhone'un Facebook uygulamasından haberdar olsalar da, bazıları iPhone'u Facebook'u kullanmanın ne kadar kolay olduğunu bilmiyorlar.

IPhone'unuzu dikey ekrandan yatay ekrana veya tersine çevirmesini istemediğiniz zamanlar var mı? Geçiş yapmaktan kaçınmak istediğinizde, oryantasyon kilidini hızla devreye sokabilirsiniz. Ana ekrana iki kez hafifçe vurun ve ardından hızlıca sola kaydırın. Görüntülenen halka şeklinde olan oka dokunun; bu yönünüzü kilitler.

Artık makaleyi okudunuz, iPhone'daki teknolojiyi nasıl kullanacağınızı biliyorsunuz. Bu cihazın giriş ve çıkışlarını öğrenirken bir miktar şaşkınlık hissetmek nadir değildir. İhtiyacınız olan bilgiyi nereden bulacağınızı ve bu teknolojiyi nasıl en iyi şekilde kullanacağınızı anlamanıza yardımcı olan bir çok bilgi aldınız.

1 2 3
Hiç oy kullanılmadı. İlk oy kullanan siz olun!

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt