Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

Beşiktaş’tan Caner Erkin ve Aboubakar Transfer Başarısı

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Beşiktaş’tan Caner Erkin ve Aboubakar Transfer Başarısı

Beşiktaş haberleri arasında en önemlilerinden birisi Siyah beyazlı yönetim’den transfer başarısı oldu. Caner Erkin ve Vincent Aboubakar satın alma opsiyonu ile kiralanmıştı. Beşiktaş kulübü istemesi halinde Caner’in bonservisini 1 milyon Euro’dan Aboubakar’ın bonservisini ise 10 milyon Euro’dan alabilecek.

Fikret Orman’ın Beşiktaş kulübü başkanı olmasından sonra akıllı transfer politakaları devam ediyor. Transfer döneminde akıllıca hamleleri ile bilinen Beşiktaş yönetimi, önemli isimleri Beşiktaş kadrosuna katmayı başarmıştı. Geldiğimiz bugünde transfer detayları ortaya çıkarken ne kadar başarılı bir iş yaptığı ortaya çıktı.

Beşiktaş yönetimi, satın alma opsiyonu ile kadrosuna kattığı Vincent Aboubakar ve Caner Erkin isimlerini gelecek sezon da Beşiktaş takımında devam edeceklerini hesap ederek buna göre transfer çalışmalarını gerçekleştirdi.

Son şampiyon olan Beşiktaş’ın şampiyon başkanı Fikret Orman, İnter kulübünden 1 milyon Euro satın alma opsiyonuyla kiraladığı Caner Erkin’e 3 sezon, 10 milyon Euro satın alma opsiyonu ile 2 yıllığına kiralanan Vincent Aboubakar’a ise 4 yıllık sözleşme imzalattı.


ABOUBAKAR 10 MİLYON EURO, CANER ERKİN 1 MİLYON EURO BONSERVİS BEDELİ

Sözleşmelerdeki en önemli detayın Fikret Orman ve ekibinin transfer tecrübesi bir kez daha ortaya çıktı. İki futbolcuyla yapılan anlaşmanın 3 ve 4 yıllık olması kiralık bedellerindeki aynı fiyatla 4 yıllık anlaşma yapılarak diğer sezonlar içinde aynı ücretin ödeneceği anlamına geliyordu.

Örnek verilecek olursa, Caner Erkin Beşiktaş kulübünden bu sene 1 milyon 750 bin Euro para kazanacak, Beşiktaş kulübü 2. Sene İnter’e 1 milyon Euro satın alma opsiyonu ücretini yatırması durumunda Caner Erkin kalan 2 sene için zam isteyemeyecek ve aynı ücretten oynamaya devam edicek.

Aynı şekilde Vincent Aboubakar Beşiktaş’tan 2 sene boyunca 3.3 milyon Euro garanti para alacak. 2 sezon sonra Beşiktaş’ın Vincent Aboubakar’ı satın alma opsiyonunu kullanması durumunda Aboubakar’a gelecek 2 sezonda da aynı şekilde 3.3 milyon Euro para ödenecek ve bu futbolcuda sözleşmesinde zam talep edemeyecek. Böylelikle Beşiktaş kulübü kiralama dönemindeki sözleşmeleri uzun tutarak futbolcularına aynı paradan 3 ve 4 yıllık sözleşme imzalatmış oldu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2 oylama 2 puan ortalama (1 puan)

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt