Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

Beşiktaş Geçen Sezon Şampiyon Olmadı Mı?

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Beşiktaş Geçen Sezon Şampiyon Olmadı Mı?

2015-2016 sezonu şampiyonu kim? Bu sorunun cevabını herkes biliyor sanırım Beşiktaş değil mi? Peki son zamanlar Beşiktaş’ta neler oluyor?

Geçtiğimiz sezon hangi takım şampiyon oldu? Ne kadar saçma bir soru değil mi bu sorunun cevabı çok basit tabi ki Beşiktaş oldu. Peki son zamanlarda yaşananları kısa bir değerlendirelim. Beşiktaş kulübü Türkiye’nin en köklü çınarı 1903 kuruluş tarihiyle en büyük takımı. Bu takım kurulduğu tarihle, taraftarıyla, şerefli şampiyonluklarıyla, şerefli ikincilikleriyle Türkiye’nin en köklü takımlarından bir tanesi hatta bir numarasıdır. Bundan Beşiktaş’a gönül verenler olarak hiçbir zaman şüphemiz olmadı.

En son 2008-2009 yılında şampiyonluk ipini göğüslemiş olan kulübümüz geçtiğimiz sezon şampiyon olmuş Türkiye’nin ilk akıllı stadı olan Vodafone Arena’sına kavuşmuş, rakip taraftarları takımları kıskandıracak kadar güzel bir stada sahip olmuş, şampiyon olmuş bir takım var. Bu şampiyonluk öyle rastgele gelen bir şampiyonluk değil, bileğinin hakkıyla gelmiş eze eze alınan bir şampiyonluk. Şenol Güneş’in takıma geldikten sonra oynattığı açık futbolla, atak futbolla seyir zevki veren bir takım olan Beşiktaş, taraflı tarafsız bütün herkesin takdirini kazanmıştır. Beşiktaş maçını seyrederken bir dakika bile maçtan gözünüzü ayırırsanız çok şey kaybedersiniz. 

Takım şampiyon olmuş, yeni stad yapılmış normalde beklenen gelişmeler ne olması gerekiyordu. Şampiyon olan kadroya daha da güçlü futbolcular transfer edilerek Şampiyonlar Ligi arenasında da başarılı olmak hedeflenmesiydi. Bu yönde yapılacak transferler sonrası geçtiğimiz sezon şampiyon olan kadronun kesinlikle korunması gerekiyordu.

Başlangıç olarak Gökhan Töre takımdan ayrıldı. Ne dedik geçen sene çoğu zaman sakattı, formsuzdu takıma pek katkı sağlamadı zaten olmasada olur dedik haklıydık da Gökhan’nın yeri rahat dolardı. Sonra Gomez takımdan ayrıldığını açıkladı ve son olarak Jose Sosa takımdan ayrıldı. Tabiki giden futbolcuya kal demek Beşiktaş’a yakışmaz. Beşiktaş JK tercih edilen kulüp olur her zaman kimseye zorla kal burada denmez, denmemelide.

Ama gelinen bu noktada dün Şenol Güneş açıklama yapıyor Beşiktaş yönetimini yani Fikret Orman’ı transfer politikası yüzünden eleştiriyor. UEFA cezalı takımlardan Galatasaray Trabzonspor bile transfer yaparken, Galatasaray’ın 4 stoperi varken 1 stoper daha alabiliyorken biz alamıyoruz diyor. İşin aslına bakarsınız çok haklıda, adam gelmiş takımı şampiyon yapmış Allah var Beşiktaş’a son zamanlarda oynatabilecek en iyi futbolu oynatmış Beşiktaş’ı izlerken taraftar zevk almış gurur duymuş yenilse de helal olsun denmiş mücadele var sonuçta. Beşiktaş taraftarı şampiyonluk için sevmedi bu takımı oynasınlar onurlarını koysunlar ortaya formalarını terletsinler Beşiktaş taraftarı bunu istiyor. Şenol Güneş tabi ki bu takımın hocası giden oyuncular var takımda direk oynayan oyunculardı. Özellikle Sosa ve Gomez takım için önemli isimlerdi bunu kabul etmemek futbol cahilliği olur. Bu futbolcuların gitmesinden sonra futbolcu transfer edilememesi Şenol hocayı rahatsız etmiş haklıdır da.

Diğer yandan Fikret Orman cephesine bakalım, stad yapılmış göreve geldiğinde kulübün ciddi miktarda borçları bulunup hicra da bulunan bir çok dosyası vardı. Hepsi temizlendi stad yapıldı ve UEFA ile yapılan bir anlaşma var futbolcu satmadan futbolcu alamıyorsunuz. Beşiktaş yönetimine bakın Fikret Orman yönetimindeki kadronun bütün yaptıkları transferler şuana kadar hep nokta atışı yapılmış isimler oldu. Fikret Orman’da açıklama yaparak içini dökmüş Şenol hocaya beni taraftarın önüne attın demişti. Bunlar kulüp içerisinde olabilecek basit anlaşmasızlıklar olabilir sonuçta bu lig uzun maraton iki tarafta Beşiktaş’ın başarısı için sabırsızlanıyor görevini yapmak için gecesini gündüzüne katıyor. Buraya pek takınılmaması gerekiyor her takımda olabilecek sorunlar. Asıl önemli olan konunun Şampiyon olmuş bir kulüp var ama havaya bakıyorsunuz sanki takım şampiyon olmamış kupayı kaldırmamış ligi 6.7. sırada bitirmiş gibi hava var.

Futbolcular mutsuz takımdan ayrılmak için uğraşıyorlar açıklama yapıyorlar tekrar takıma dönüyor tekrar gidiyor. Ne oldu ki? Bu takım şampiyon oldu bu senede büyük ihtimal şampiyon olacak. Bu kadronun aralıksız 5 sene şampiyon olmasını bekliyoruz. Şampiyonlar ligi var direk katılacak neden bu takımdan gitmek istenebilir ki anlaşılması imkansız bir durum.

Beşiktaş JK geçtiğimiz yılın şampiyonudur, bu senenin de en büyük şampiyonluk adaylarındandır ve büyük ihtimal şampiyon olacaktır. Şampiyonlar liginde muhteşem zaferler bizi bekliyor. Bunu herkesin bilmesi futbolcuların bilmesi inanması geçtiğimiz sezonun performansına bir kat daha koyarak bu sezon daha muhteşem bir Beşiktaş bekliyoruz. Ve buradan İlan ediyoruz 2016-2017 Sezonu Şampiyonu Beşiktaş’tır! Bize bu sözümüzü yedirmeyin formanızın hakkını verin canımızı verelim.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hiç oy kullanılmadı. İlk oy kullanan siz olun!

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt