Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Osmanlıspor
  • Beşiktaş - Osmanlıspor
  • Stat: Osmanlı Stadı
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 16.01.2017, Pazartesi
  • Saat : 19:00

6 GS'li Adil Öksüz ve Kırmiç ile FETÖ Hatıra Fotoğrafı

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
6 GS'li Adil Öksüz ve Kırmiç ile FETÖ Hatıra Fotoğrafı

Yeni Şafak Gazetesi, Galatasaray’ın 94 yılında kadrosunda bulunan 6 futbolcunun FEM Dershanesi’nde çektirdiği fotoğrafa ulaştı. Fotoğrafta Adil Öksüz ile dershaneler sorumlusu Ahmet Kırmiç’ide gözüküyor.

Temmuz 15’te darbe girişimi sonrası ihanetin merkezi olarark gösterilen Akıncı Hava Üssü’nü yöneten isimlerden olan FETÖ’nün Hava Kuvvetleri İmamı olan Adil Öksüz ve örgütün İstanbul imamı olduğu belirtilen Ahmet Kırmiç’in yer aldığı fotoğrafı Yeni Şafak Gazetesi yayınladı. İstanbul Üsküdar FEM Dershanesi çatı katında çekilen fotoğrafta FETÖ’nün yöneticileri hariç 6 Galatasaraylı futbolcunun olduğu görülüyor.

Fotoğrafın önde en sağında bulunan isim Adil Öksüz, şuan da firari durumda ve ülkenin heryerinde aranmasına devam ediliyor. Öksüz’ün yanındaki şahıs ise Ahmet Kırmiç olduğu gözüküyor. Kırmiç o dönem FEM Dershaneleri müdürlüğünü yapıyordu. FETÖ’nün en etkili ve en sadık adamlarından biri olduğu biliniyor. 1994 senesinde çekilen fotoğrafta Soner Tolüngüç, Uğur Tütüneker, Arif Erdem, Benhur Babaoğlu, Yusuf Tepekule, Cihat Arslan ve İsmail Demiriz’in olduğu görülüyor.


FOTOĞRAFTA HAKAN ŞÜKÜR YOK

FETÖ’nün futbol yapılanmasında baş isimlerden olduğu bilinen Galatasaray’ın eski futbolcusu Hakan Şükür fotoğrafta yer almadığı görülüyor. Fotoğrafın sağ alt karesinde olan Öksüz Akıncı Hava Üssü’nde yakalanarak mahkemeye çıkartılmış ancak mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı.

Adil Öksüz mahkeme tarafından serbest bırakıldıktan sonra kayıplara karıştı. FETÖ’ye karşı yürütülen operasyonlarda edinilen bilgilere göre gençlerin tuzağa çekilmek istendiği bunun içinde futbolcuların kullanılarak futbolculardan başlandığı tespit edildi.


KIRMİÇ ŞİKEDE KUMPAS MİMARLARINDAN

2013 Şike soruşturmasında gözaltına alınıp tutuklanan Serdar Adalı’yı himmet karşılığında hapisten kurtarmaya çalıştığı öğrenildi.  Kırmiç aralarında Öksüz ve Kızey Irak İmamı olarak bilinen Talip Büyük ile Fırat Kültür Merkezi’nde çalışan kaydı olduğu tespit edildi. Kırmiç devletin içerisine yerleştirilen yapılanmada uzun süre koordine görevi aldığı belirtildi. Özellikle TSK içerisine yerleştirilen militanları koordine ettiği belirtildi.


FETÖ YAPILANMASI İSMAL DEMİRİZ İLE BAŞLADI

FETÖ Galatasaray’daki yapılanmaya İsmail Demiriz ile başladığı belirtildi. FETÖ soruşturmasında şüpheli olarak gözaltına alınan Demiriz tutuklanmış sonrasında yurtdışına çıkma yasağı konularak serbest bırakılmıştı. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hiç oy kullanılmadı. İlk oy kullanan siz olun!

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi - humans.txt